1228 (1028) 2016-03-04 - 2016-03-10

Będzie się działo w Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza, proponuje i informuje:
5 marca, godz. 11.00-14.00 - Warsztaty ceramiczne „Wielkanocne koszyczki".

CultureBox po raz kolejny zaprasza „młode talenty rzeźbiarskie" do wesołej i twórczej zabawy z gliną. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi będziemy tworzyć formy przestrzenne o takiej właśnie tematyce. Każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać ceramiczne ozdoby wielkanocne: koszyczki, zajączki, kurczaczki. Jak zawsze liczymy na pomysłowość i wyobraźnię uczestników naszych warsztatów. Dla osób doświadczonych w pracy z gliną i stałych uczestników naszych warsztatów - wprowadzenie nowych technik.
Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy z niezwykle wdzięcznym materiałem, jakim jest glina. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczy wyobraźnia i zapał do stworzenia własnych rzeźb, które po wypaleniu i poszkliwieniu uczestnicy otrzymają na własność. Warsztaty poprowadzi Grażyna Błaszczyk. Koszt udziału w warsztatach: 10 zł/osoba. CultureBox
8 marca, godz. 17.00 - „Moje podróże małe i duże". Pomorski Klub Podróżnika OM PTTK w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie cyklu. Temat najbliższego spotkania: „Moje piesze wędrówki po Polsce", a gościem będzie znany Podróżnik z Oliwy - Jan Kasicki, którego motto życiowe brzmi „Bolą nogi, plecy bolą, ale serce się raduje - gdy wędruję". Sala, I p.
10 marca, godz. 17.00 - Wiosenny cykl prelekcji o historii Gdyni.
Rada Dzielnicy Śródmieście i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na 5. cykl prelekcji o historii Śródmieścia Gdyni na tle historii Miasta, Pomorza i Polski. Wykłady poprowadzi przewodnik licencjonowany - dr Ewelina Marciniak. Tematy kolejnych prelekcji:
10 marca 2016 - „Wieś"
17 marca 2016 - „Kurort"
31 marca 2016 - „Port"
7 kwietnia 2016 - „Miasto - plany i architektura".