1228 (1028) 2016-03-04 - 2016-03-10

Gdyńska Liga Podwórkowa

Zakończyła się zimowa edycja Gdyńskiej Ligi Podwórkowej organizowana przez Stowarzyszenie Checz Gdynia oraz Fundację Zmian Społecznych „Kreatywni”. W pierwszym tygodniu ferii młodzi adepci i adeptki futbolu mogli bezpłatnie rywalizowali na sztucznych boiskach Obiektu Sportowego Checz.
Przez dwa dni odbywały się gry eliminacyjne, a w czwartek zostały rozegrane finały Ligi. Mistrzostwo wywalczyła drużyna EL Polako. W rozgrywkach udział wzięło około 80 zawodników oraz zawodniczek w wieku od 10 do 16 lat. Każdy zespół w ciągu 3 dni rozegrały kilkanaście meczów i nie było drużyny która wygrała lub przegrała wszystkie spotkania. Zimowa edycja Gdyńskiej Ligi Podwórkowej organizowana była po raz drugi zaś liczba uczestników wskazuje, że była bardzo potrzebna. Finały zostały podzielone na dwie grupy. Najlepsze drużyny eliminacji rywalizowały w „Lidze Mistrzów”, zaś drużyny które zajęły kolejne miejsca w eliminacjach zagrały w „Lidze Europejskiej”. Ligę Mistrzów wygrała drużna EL Polako, która wystąpiła w składzie Aleksander Michałowski, Mateusz Kaczmarek, Sebastian Mołdowicz, Adrian Stec, Dawid Karnat, Dominik Mochyła, Damian Turzyński. Kolejne miejsca zajęły zespoły DKS Demptowo oraz AC Mistrzovia I. W finale Ligi Europejskiej zwyciężyła drużyna FC Podgórska.
Na podium znaleźli się również zawodnicy i zawodniczki drużyn FC Kaczuszki oraz AC Mistrzovia II. „TurboKozak” znany z boisku Ekstraklasy zawitał na boiska Checzy, ale w wersji „KozakLigiPodwórkowej”. Każda drużyna mogła wystawić swojego jednego reprezentanta. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach Liga Mistrzów oraz Liga Europejska. W Lidze Mistrzów najlepszy okazał się zawodnik AC Mistrzovi I, a w Lidze Europejskiej zawodnicy AC Mistrzovi II oraz FC Podgórska, którzy uzbierali taką samą liczbę punktów. Na koniec zmagań na uczestników czekały nagrody. Tym akcentem zakończyła się Zimowa edycja Gdyńskiej Ligi Podwórkowej. Uczestników oraz nowe zespoły organizatorzy zapraszają do udziału w wiosennej edycji rozgrywek, które rozpoczną się 24 i 25 marca.