1228 (1028) 2016-03-04 - 2016-03-10

Konkurs fotograficzny dla studentów

Discover Europe to konkurs, który ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć przedstawiających Polskę oraz inne kraje europejskie, nadesłanych przez studentów z całego kontynentu w trzech podstawowych kategoriach:

- Citizen of Europe - Różne oblicza Europejczyków

- My Europe, my Home- Interesujące miejsca w Europie

- Suprise me Europe!- Intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Etap finałowy odbywa się co roku w maju w Warszawie.

Konkurs organizowany jest przez największą organizację studencką  w Europie- Erasmus Student Network. Co roku posiada honorowy patronat Parlamentu Europejskiego, Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W komitecie organizacyjnym regionu północnej Polski zasiadają między innymi przedstawiciele Trójmiasta: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Akademia Morska w Gdyni.

Jedną z form promocji Discover Europe w tym regionie będzie film krótkometrażowy, który będzie pokazywał miasta, które biorą udział w organizacji: Gdańsk, Gdynię, Olsztyn, Warszawę, Białystok, Bydgoszcz.

Nadsyłane zdjęcia bardzo często pokazują miejsca, w których mieszkają uczestnicy konkursu. Dlatego warto wypromować go jak najlepiej w naszym mieście, żeby pokazać piękno Gdyni na świecie. Zdjęcia te są ogólnodostępne na stronie: http://discovereurope.esn.pl/

W terminie 14.03-24.04 możliwe jest zgłaszanie zdjęć. W marcu będą miały miejsce promocje na trójmiejskich uczelniach. W maju odbywa się gala regionalna. Prawdopodobnie w Sopocie.