1229 (1029) 2016-03-11 - 2016-03-17

Pływacy Delfina w finałach Mistrzostw Polski

W miniony weekend odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 14 i 15 lat, w których udział wzięli pływacy gdyńskiego Delfina.
Mistrzowska impreza 15-latków odbyła się w Gorzowie Wlkp. i zgromadziła na starcie 571 zawodników ze 141 polskich klubów. Grupa trenowana przez trenerów Artura Ziniewicza i Przemysława Czoków zaprezentowała się znakomicie biorąc udział w 10-ciu finałach. Piotr Błański zajął 5 miejsce na dystansach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz był 6 na 100 m stylem grzbietowym. Na 200 m stylem grzbietowym pływał w finale B zajmując ostatecznie 12 miejsce. W finałach A pływał także Szymon Leszega, który zajął 6 miejsce na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz był 15 na 50 m stylem dowolnym. Doskonale spisały się nasze sztafety. Na 4x100 m stylem zmiennym nasza drużyna płynąca w składzie Szymon Leszega, Damian Partyka, Piotr Błański i Michał Urbański zajęła 6 miejsce, natomiast na 4x100 kraulem 8 miejsce. Juniorzy 14 letni startowali w Olsztynie, gdzie na starcie pojawiło się 624 pływaków ze 146 klubów. Najwyższe lokaty dla Gdyni zajmowała Nikola Pyzalska, która czterokrotnie pływała w finałach B. Na 100 i 200 m stylem klasycznym zajęła ostatecznie 14 miejsce, natomiast na 50 m stylem dowolnym i klasycznym rywalizację zakończyła na 20 pozycji.
Wszyscy nasi zawodnicy znacznie poprawiali rekordy życiowe za co należą im się gratulacje.