Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

„Pomorskie Sztormy 2015” rozdane również dla Gdyni

Znamy już tegorocznych laureatów nagrody „Pomorskie Sztormy 2015". Wśród nich zaszczytne miejsce przypadło firmom i instytucjom z Gdyni, które zostały nagrodzone aż w trzech kategoriach. Statuetki przyznane zostały Zarządowi Morskiego Portu Gdynia, firmie LOFI Robot oraz Muzeum Emigracji. Zwycięzcy ogłoszeni zostali podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 8 marca w Teatrze Muzycznym.

Pomorskie Sztormy 2015 zostały przyznane Gdyni w kategoriach: Firma Roku, Młoda Firma Roku oraz Wydarzenie Roku. Firmą Roku, obok Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, został Zarząd Morskiego Portu Gdynia, którego niewątpliwym sukcesem było zakończenie w ubiegłym roku pięciu poważnych projektów inwestycyjnych zwiększających możliwości przeładunkowe. Młodą Firmą Roku została ogłoszona gdyńska firma LOFI Robot, która postanowiła stworzyć edukacyjne zestawy do nauki robotyki oraz kodowania i prowadząca pionierskie lekcje na ten temat. Głosy oddane przez Czytelników Gazety Wyborczej zdecydowały o tym, że Wydarzeniem Roku okrzyknięte zostało otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni. Instytucja została doceniona za misję polegającą na łączeniu historii wszystkich Polaków, którzy na przestrzeni lat zostali zmuszeni do opuszczenia ojczyzny. Doceniono również profil muzeum będącego jedyną tego typu instytucją w kraju.

Przypomnijmy, że Pomorskie Sztormy to plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Nagrody w 9 kategoriach przyznawane są przedstawicielom pomorskiego biznesu, sportu i kultury. W tym roku laureatów w szczęściu kategoriach wybrały specjalne kapituły plebiscytu, w skład których wchodzili niezależni eksperci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz dziennikarze Gazety Wyborczej. O tym kto zwycięży w kategorii: Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, zdecydowali natomiast Czytelnicy „Wyborczej", którzy głosowali na swoich faworytów poprzez kupony publikowane na łamach gazety i w internecie.

Listę gdyńskich firm i osób nominowanych do Pomorskich Sztormów 2015 znajduje się w artykule na stronie internetowej: http://www.eratuszgdynia.pl/news/3788