1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Biblioteka – miejsce dla każdego!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.

W piątek, 18 marca 2016 r., o godz. 16.30
, Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na Dzień Żelka. Uczestnicy będą grać w gumę, skakać po kamieniach rzecznych, grać w Wygibajtusa. Przeczytany zostanie fragment książki „Basia i słodycze” Z. Staneckiej. Będzie też słodki żelkowy poczęstunek oraz książkowa loteria.

W poniedziałek, 21 marca 2016 roku, o godzinie 16.00 w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10A) obchodzić będziemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, lecz także Światowy Dzień Lasu. Tego dnia dzieci powyżej 7 roku życia przypomną sobie o znaczeniu lasu w życiu zwierząt, roślin i człowieka. Poszukamy także tekstów o drzewach w literaturze i stworzymy własne drzewo genealogiczne. Zapraszamy!

Dzień później, we wtorek 22 marca, również w Bibliotece Oksywie, dzieci będą mogły obchodzić Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wykonamy małe ogródki w słoiku, a także porozmawiamy o obiegu wody w przyrodzie, kwaśnych deszczach i o tym, co możemy zrobić, aby ograniczać zanieczyszczenia przyrody. Początek o godzinie 16.00.

W dniu 23 marca o godzinie 17.00 w Bibliotece Karwiny odbędzie się spektakl „Niedźwiedź strażnik lasu” w wykonaniu Teatru Duet. Sympatyczny niedźwiadek nauczy dzieci podstawowych zachowań w lesie (nie śmiecić, zachować ciszę, uważać z ogniem itp.), a także w miejscach publicznych. Bajka rozwija świadomość ekologiczną.

W czwartek, 24 marca 2016 roku, o godzinie 15.00
w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) odbędzie się spotkanie Bibliotecznego Klubu Zainteresowań. Odkrywanie piękna życia w książkach kulinarnych i podróżniczych – rozmowy przy kawie i herbacie, poznawanie własnych pasji. To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników.
Miłośników Tolkiena zapraszamy na „Dzień czytania Tolkiena” do Biblioteki Obłuże (ul. Boisko 6, piątek, 25 marca, od 11.30). Tego dnia będzie można przysiąść z Tolkienowską książką w specjalnie zaaranżowanej scenerii. Co godzinę będzie także rozgrywany turniej z grą planszową „Hobbit”.

Biblioteka Miejska na Dąbrowie (filia nr 20, Gdynia, ul. Nagietkowa 73) zaprasza wszystkie dzieci na głośne czytanie bajek w każdy piątek o godzinie 18.00.