Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Notatki z innego świata w Muzeum Emigracji

W sobotę, 19.03.2016 r. o godz. 16.00  w sali kinowej Muzeum Emigracji przy ul. Polskiej 1  odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Notatki z innego świata” z Dariuszem Rosiakiem, czyli spotkanie autorskie z reporterem.

Opowie on o swoich spotkaniach z ludźmi, dla których zagrożenie jest codziennością, a emigracja często jedynym sposobem na przeżycie. Rozmowa z autorem książki „Ziarno i krew. Śladami bliskowschodnich chrześcijan”
  otwiera  cykl  spotkań  autorskich z reporterami pn. „Notatki z innego świata”. 

Dariusz Rosiak jest dziennikarzem radiowym i prasowym, prowadzi audycję „Raport o stanie świata” w Trójce, współpracuje z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia. W grudniu został laureatem prestiżowej Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż „Raport z Kurdystanu” dotyczący napiętych stosunków między Kurdami a samozwańczym Państwem Islamskim.

„Notatki z innego świata” to nowy cykl spotkań w Muzeum Emigracji poświęcony najgłośniejszym reportażom poruszającym tematy przymusowej migracji ich bohaterów, poszukiwania swojego miejsca na ziemi czy doświadczenia uchodźstwa. Kolejnymi gośćmi comiesięcznych spotkań będą wybitni polscy reporterzy, m.in. Wojciech Jagielski („Wszystkie wojny Lary”), Bartek Sabela („Wszystkie ziarna piasku”) i Ziemowit Szczerek („NieObcy”).
Na wszystkie spotkania wstęp wolny.
Strona: www.polska1.pl