UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Nowa przewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Nowa Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska na ubiegłorocznym otwarciu Święta Morza, fot. Tadeusz LademannJoanna Zielińska została nową przewodnicząca gdyńskiej Rady Miasta. Jest pierwszą kobietą, która pełni tę funkcję. Zastąpiła na stanowisku Zygmunta Zmudę-Trzebiatowskiego, który kierował organem od początku VII kadencji.
 
Joanna Zielińska jest także Pełnomocnikiem Prezydenta ds. sportu, wiceprzewodniczącą komisji sportu, członkinią komisji kultury, przewodniczącą Rady Sportu, przewodniczącą Społecznej Komisji Mieszkaniowej, wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk i wiceprzewodnicząca POZKOSZ. W gdyńskiej radzie była do tej pory jednym z trzech zastępców przewodniczącego.
 
Od urodzenia mieszka w dzielnicy Działki Leśne. Ukończyła Szkołę Podstawową Nr 2 i II Liceum Ogólnokształcące. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego,  Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii - kierunek matematyka o specjalizacji nauczycielskiej.

Po studiach rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej Nr 10, a 3 lata później w SP Nr 12 (ZS7) na Witominie, gdzie pracowała do 2013. Obecnie uczy w ZS5 w Orłowie.

W 1994 roku została radną Rady Miasta Gdyni. Cztery lata później powołano ją na stanowisko Członka Zarządu Miasta Gdyni. W czasie IV, V i VI kadencji Rady Miasta (2002-2014) roku była wiceprzewodniczącą Rady Miasta.

W krótkim oświadczeniu Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski przyznał, że rezygnację złożył z przyczyn osobistych. Jednocześnie zapewnił, że podtrzymuje gotowość pracy w prezydium rady. W związku z tym, w wyniku głosowania został wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdyni. Zmuda-Trzebiatowski przewodniczył radzie od 1 grudnia 2014 roku, a zasiada w niej nieprzerwanie od 1998 roku.

fot. Tadeusz Lademann