1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), zaprasza:
- 19 marca o godz. 19.00
- Lady M - na podstawie Makbeta Williama Szekspira w reż. Idy Bocian. Czy życie jest grą? A jeśli tak, czy w takim razie znamy jej zasady? Czy kontrolujemy jej przebieg? Monodram ukazuje nam Lady Makbet we współczesnym otoczeniu, jako jedną z nas. Sprawcę czy ofiarę, rządzącą czy rządzoną, twórczynię czy dzieło? Jest to nie tylko portret kobiety bezwzględnie dążącej do celu, ale również próba przyjrzenia się mechanizmom władzy, które korumpują, odcinają od rzeczywistości, uzależniają i zacierają granicę między dobrem a złem sprawiając, że usprawiedliwiamy wszystkie metody jej sprawowania.
Bilety: 25/35 zł;
- 20 marca godz. 12.00 Stacja Bajek: Tymoteusz Rym Cim Cim - Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku - Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę. Tekst sztuki przywołuje ciepłą rodzinną atmosferę, ukazując zabawne konflikty pokoleniowe pomiędzy synkiem a samotnie wychowującym go tatą. Przypomina o sile przyjaźni i lojalności naszych najbliższych, na których w obliczu niebezpieczeństwa zawsze można liczyć.
Bilety: 20 zł;
Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/, tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl