1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

„Zapraszamy ptaki do Gdyni” - znamy zwycięzców

Konkurs „Zapraszamy ptaki do Gdyni” cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku padł rekord nadesłanych prac - wpłynęło ich aż 422. 298 karmników i 124 budki lęgowe z 25 placówek oświatowych z terenu Gdyni - z 1 przedszkola, 18 szkół podstawowych, 5 gimnazjów oraz 2 wyspecjalizowanych placówek - to wynik jakiego jeszcze nie było!
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w środę, 16 marca 2016 r. w Urzędzie Miasta Gdyni. Uroczystość uświetniła prelekcja na temat życia ptaków w mieście, którą wygłosiła Justyna Szulc z Fundacji Akcja Bałtycka.
Oprócz nagród indywidualnych corocznie przyznawane są nagrody dla trzech szkół, których uczniowie dostarczyli na konkurs łącznie największą liczbę prac spełniających wymogi zawarte w regulaminie. W tym roku nagrodzone zostały następujące szkoły:
I nagroda - Szkoła Podstawowa nr 40 im. kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta - łącznie 126 prac, w tym 7 nagrodzonych i 5 wyróżnionych
II nagroda - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Obrońców Kępy Oksywskiej - łącznie 59 prac, w tym 2 nagrodzone i 1 wyróżniona
III nagroda - Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego - łącznie 54 prace, w tym 2 nagrodzone i 7 wyróżnionych
Konkurs służy między innymi uzupełnianiu miejsc lęgowych dla ptaków na terenie Gdyni poprzez umieszczanie budek lęgowych na drzewach i budynkach. W tym celu prace konkursowe są przekazywane mieszkańcom Gdyni, którzy montują je w swoich ogrodach lub przy domach. Tym samym gdynianie aktywnie włączają się w ochronę ptaków bytujących stale lub okresowo na terenie miasta. Osoby zainteresowane zapraszamy po odbiór budek i karmników do siedziby Wydziału Środowiska przy ul. 10 Lutego 24 (dawna siedziba PLO).

ikona