Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Akcja „Czysta Gdynia” rozpoczęta

W Gdyni rozpoczęły się wiosenne porządki na wielką skalę. Strażnicy Miejscy rozpoczęli obchody w wyznaczonych rejonach miasta aby skontrolować stan dróg, terenów zielonych i skwerów po długich zimowych miesiącach. Sprawdzane będą również plaże, place zabaw oraz szkolne boiska.
„Jednym z głównych zadań Straży Miejskiej będzie kontrola stanu dróg i chodników oraz posesji. Podstawowy obowiązek właścicieli to utrzymywanie porządku i czystości na terenie swoich nieruchomości. Będziemy reagować na wszystkie sygnały dotyczące nie tylko palenia odpadami ale także na wyrzucanie nieczystości w lesie, na dzikich wysypiskach oraz wylewanie ścieków i zawartości szamb na podmiejskie łąki.” – tłumaczy Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.
W zdecydowany sposób funkcjonariusze będą reagować na właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoim pupilu lub zapominają o smyczy i kagańcu. Interweniować będą również w przypadkach błąkających się bezpańskich, chorych zwierząt, które potrzebują pomocy lub ze względu na swój stan zagrażają bezpieczeństwu ludzi.
Ponadto Ekopatrol, monitorować będzie pas nadmorski aby likwidować  nielegalne ogniska, interweniować w przypadkach osób pijanych oraz zwracać uwagę na pojawianie się czworonogów na plażach, co od 1 maja do 30 września jest zakazane. Kontroli zostaną poddane place zabaw, aby ustalić, czy są  bezpieczne dla dzieci, czy nie przebywają na nich osoby pijące alkohol i palące papierosy. Co więcej patrol szkolny w wiosennym czasie będzie monitorować szkolne boiska     i tereny przyszkolne.
Kierowcy parkujący na zieleńcach, skwerach i trawnikach powinni liczyć się  z szybką interwencją strażników, podobnie jak w przypadku bezprawnego zostawienia samochodu w innych zabronionych miejscach.

ikona