1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Będzie się działo w Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:
- środa, 30 marca 2016 r.

w godz. 10.00-12.30 - TVP Gdańsk - „Czas Gdyni". Realizacja programu telewizyjnego. Utrudniony dostęp do: sali głównej, JuniorBox, sali na I p. i wieży widokowej.
godz. 16.00 - spotkanie podróżnicze i promocja książki „Pod niebem Patagonii".
Spotkanie z podróżnikami - Wiesławą i Krzysztofem Rudź, którzy zabiorą Państwa w podróż do Ameryki Południowej na motocyklach. Podróżnicy przejechali ponad 20 000 km przez Argentynę, Chile, Urugwaj, Paragwaj i Boliwię. Odwiedzili takie miejsca jak Iguazu, gdzie zobaczyli malownicze i imponujące wodospady, w EL Calafte mieli okazję podziwiać wspaniałe lodowce i piękno Andów. Dotarli wreszcie na sam koniec świata do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Wjechali do Chile przełęczą Bermejo, podziwiając najwyższy szczyt Ameryki Południowej Aconcagua. To tylko niewielka część z miejsc w jakie udało im się dotrzeć podczas 8-miesięcznej podróży. Pobyt w Ameryce Południowej miał również na celu odnalezienie potomków polskich emigrantów, którzy na statku MS Chrobry w 1939 r. wypłynęli z naszego miasta w poszukiwaniu lepszego życia za oceanem. Po kilku miesiącach poszukiwań, podróżnicy dotarli ich śladem do paragwajskiej wioski, gdzie odnaleźli rodziny o swojsko brzmiących nazwiskach.
Sala, I p.
- czwartek, 31 marca 2016 r.
godz. 17.00 - O historii Gdyni w InfoBoksie - „Port". Spotkanie z cyklu prelekcji o historii Śródmieścia Gdyni na tle historii Miasta, Pomorza i Polski.
Wykłady prowadzi dr Ewelina Marciniak - historyk, licencjonowany przewodnik po Trójmieście, członek Koła Przewodników Oddziału Morskiego PTTK.
Sala, I p.
sobota, 2 kwietnia 2016 r.
w godz. 10.00 - 18.00 - Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie
godz. 10.00 - Niebieski Marsz dla Autyzmu. Przemarsz od Urzędu Miasta, ulicą Świętojańską do Gdynia InfoBox, przy dźwiękach Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
godz. 11.00 - wprowadzenie - Urszula Kubicka-Formela
Koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
Występ artystyczny 11-letniego Mikołaja
godz. 12.00 - Punkt Przedszkolny nr 1 dla dzieci z autyzmem - SIEDEMNASTKA z Gdyni
Inauguracja akcji „Gdyńska Rybka"
Występ grupy muzycznej „Czar-Dasz" z „Siedemnastki" z Gdyni
godz.13.00 - Fundacja Dogtor - oferta
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna PEGAZ - oferta
Występ grupy muzycznej „Czar-Dasz" z „Siedemnastki" z Gdyni
godz. 14.00 - występ artystyczny dzieci z Przedszkola Misie-Tulisie i Pegaz
Wypowiedzi rodziców: Anna Cysdorf, Marta Lichnerowicz
Artyści Trójmiejscy oraz dzieci i młodzież z Teatru Komedii Valldal - wykonanie kompozycji: „Wszystko mogę" - muzyka: Artur Guza, słowa: Renia Gosławska
godz. 15.00 - Gdyńskie Centrum Sportu - „Dziecko i jego świat"
Fundacja Adapa - oferta
Występ uczniów klasy wokalu Krzysztofa Majdy ze szkoły Port Art z Gdyni i Banina
godz. 16.00 - Centrum Terapii Autyzmu SOTIS - oferta
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Stowarzyszenia DAR - oferta
Występ uczniów klasy wokalu Krzysztofa Majdy ze szkoły Port Art z Gdyni i Banina
godz. 17.00 - SIEDEMNASTKA z Gdyni - oferta ZSS nr 17 w Gdyni
Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem - oferta
Instytut Wspierania Rozwoju „Plusik-Minusik" - oferta
Występ uczniów klasy wokalu Krzysztofa Majdy ze szkoły Port Art z Gdyni i Banina
godz. 18.00 - zakończenie imprezy - podświetlenie Gdynia InfoBox na niebiesko.Występy grup muzycznych oraz prezentacje ofert placówek planujemy na scenie przed budynkiem Gdynia InfoBox
poniedziałek, 4 kwietnia 2016 r.
godz. 17.00 - „WYLĘGARNIA inicjatyw" - spotkanie informacyjne
Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „WYLĘGARNIA inicjatyw". Projekt skierowany jest do osób w wieku 15-29 lat, które będą realizować swoje pomysły na działania skierowane do społeczności lokalnej, przy wsparciu merytorycznym oraz finansowym. Uczestnicy będą brali udział w szkoleniach oraz inspirujących spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na http://wylegarnia.cwm.org.pl/.
Projekt jest dofinansowany z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Sala, I p.
wtorek, 5 kwietnia 2016 r.
godz. 17.00
- „Ruszamy w Karkonosze" - spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika
Kasia i Maciej Marczewscy, blogerzy podróżujący po Polsce (www.ruszajwdroge.pl), zapraszają na spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika. Mile widziane są osoby, które podróżują po Polsce, planują odwiedzać polskie atrakcje lub są ciekawi jak zmieniła się turystyczna mapa naszego kraju.
Na spotkaniu „Ruszamy w Karkonosze" Kasia i Maciej pokażą, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć ciekawą przygodę. Uczestnicy spotkania otrzymają sprawdzony plan na 10-dniowy urlop w Karkonoszach. Dowiedzą się też jak szukać kolejnych pomysłów na wycieczki po Polsce. Kasia i Maciej pokażą jak zorganizowali pierwszą wspólną podróż w Karkonosze i jak zakochali się w Szklarskiej Porębie. Opowiedzą o najbardziej znanych atrakcjach Karkonoszy i okolic: o górskich szlakach, wodospadach i podziemiach, dolnośląskich zamkach, wieżach i pałacach, drogocennych kamieniach, saneczkowych rynnach i... pstrągach.
Spotkanie zakończy losowanie upominków i regionalnych przewodników.
Sala, I p.
Wystawa
Prace konkursu studialno-ideowego na koncepcję funkcjonalno-przestrzenną kampusu Akademii Morskiej w Gdyni. Wystawa otwarta do 3 kwietnia.
Sala, I p.

ikona