1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Rozstrzygnięcie konkursu „Gdynia malowana kwiatami”

Biuro Ogrodnika Miasta w marcu 2016 rozstrzygnęło konkurs pt. „Gdynia malowana kwiatami". Uczestnikami konkursu mogły być dzieci klas I-III Szkół Podstawowych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Biura Ogrodnika Miasta wpłynęło 107 prac z jedenastu szkół podstawowych w Gdyni. Nagrodę główną w ramach której przed Budynkiem Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 zostanie wykonany kwietnik sezonowy, przyznano: Amelii Kulczyckiej i Kasi Bartkowskiej z III b ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Wesoły latawiec".
Pracę zrealizowano pod opieką pani: Donaty Knitter. O wyborze zadecydował, podobnie jak w poprzedniej edycji: ciekawy pomysł, pozytywne przesłanie, kolorystyka, nietuzinkowe wykonanie, a jednocześnie prostota rysunku, która sprawiła, że jest on czytelny w terenie.
Wyróżnienia - Komisja przyznała również 24 wyróżnienia za interesujące wykonanie, pracochłonność ciekawe ujęcie tematu konkursu lub umiejętne wykorzystanie koloru jako środka wyrazu. Wyróżnienia otrzymują:
1. Karolina Bernaś z kl. II c ze Szkoły Podst. nr 6 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Kaszubskie klimaty". 2. Martyna Żygowska z kl. II c ze Szkoły Podst. nr 6 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Gdyńskie żaglówki". 3. Paulina Nazimek z kl. II c ze Szkoły Podst. nr 6 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Uśmiech dla Gdyni. 4. Wojtek Suchecki z kl. III b ze Szkoły Podst. nr 13 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Kwiat w różowych okularach". 5. Robert Kaszuba, Dominik Kowalski, Kuba Piotrowski z kl. III b ze Szkoły Podst. nr 13 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Żaglem do Gdyni". 6. Claudia Chasles, Natasza Dębowczyk z kl. III b ze Szkoły Podst. nr 13 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Motyle w Gdyni". 7. Oliwia Danych kl. II ze Szkoły Podst. nr 17 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Czterolistna koniczyna". 8. Patryk Izbiński z kl. I ze Szkoły Podst. nr 17 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Biały Żagiel". 9. Filip Paliwoda ze Szkoły Podst. nr 20 w Gdyni. 10. Maja Janukiewicz ze Szkoły Podst. nr 20 w Gdyni. 11. Iza Szczepaniak ze Szkoły Podst. nr 20 w Gdyni. 12. Nicola Licau z kl. II b ze Szkoły Podst. nr 39 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Gdyńskie Rybki". 13. Marta Królicka z kl. II a ze Szkoły Podst. nr 40 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Kwiecista korona". 14. Marta Rakiel z kl. III b ze Szkoły Podst. nr 40 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „I love Gdynia". 15. Zuzanna i Lilianna Albetzka z kl. I a ze Szkoły Podst. nr 42 w Gdyni. 16. Marcin Hajdasz z kl. II a ze Szkoły Podst. nr 45 w Gdyni. 17. Hubert Puchalski z kl. IIa ze Szkoły Podst. nr 45 w Gdyni. 18. Martyna Grabowska z kl. IIa ze Szkoły Podst. nr 45 w Gdyni. 19. Julia Wróblewska z kl. IId ze Szkoły Podst. nr 46 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Kwiatowe Fontanny". 20. Judyta Jereczek z kl. IIb i Ania Zajko z kl. Ib ze Szkoły Podst. nr 46 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Wesołe Rybki". 21. Weronika Semenowicz z kl. II a ze Szkoły Podst. nr 47 w Gdyni. 22. Natalia Chabowska z kl. II a ze Szkoły Podst. nr 47 w Gdyni. 23. Ola Malta ze Szkoły Podst. nr 47 w Gdyni. 24. Oliwia Kowalska z kl. II a ze Szkoły Podst. nr 47 w Gdyni.
Ponadto Komisja przyznała 7 Wyróżnień za ciekawy pomysł wyróżniający się oryginalnością, z potencjałem do dalszego rozwoju. Wyróżnienia otrzymują:
1. Wiktoria Miśkowiec z kl. IIc ze Szkoły Podst. nr 6 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Żagle Gdyńskie". 2. Laura Okulska i Daria Okulska z kl. II ze Szkoły Podst. nr 17 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Słoneczny uśmiech". 3. Laura Kaczorowska z kl. II ze Szkoły Podst. nr 17 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Złota Rybka". 4. Mateusz Liszkowski z kl. IIa ze Szkoły Podst. nr 40 w Gdyni za wykonanie pracy pt. „Kocham Gdynię". 5. Marcel Buja z kl. IIa ze Szkoły Podst. nr 45 w Gdyni. 6. Franciszek Pielecki z kl. IIa ze Szkoły Podst. nr 45 w Gdyni. 7. Zuzanna Kroplewska z kl. IIId ze Szkoły Podst. nr 47 w Gdyni.
Wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 12 kwietnia o godz. 13.00 w Gdyńskim InfoBoxie, na 1 piętrze (ul. Świętojańska 30).

ikona