1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Wiadomości turystyczne

Klub Krajoznawców „BLIZA" OM PTTK Gdynia zaprasza w niedzielę, 3 kwietnia 2016 r. na III etap do pokonania Żółtego Szlaku „Trójmiejskiego":
Ostatni III etap: ul. Chwaszczyńska, ul. Wolności - 14 km. Zbiórka: przy dworcu SKM Wzgórze Maksymiliana o godz. 10.00. To okazja do zdobycia punktów do odznak turystyki kwalifikowanej OTP, OFK , ROK i innych. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie. Telefon kontaktowy: 500 074 281. Udział bezpłatny. Całkowita długość szlak liczy 46,1 km. Turyści, którzy pokonają 3 etapy otrzymają odznakę turystyczną żółtego szlaku „Trójmiejskiego".
***
Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością na kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu Akcja: Integracja!, które odbędzie się we wtorek, 29 marca, w godzinach 17.00 - 19.00.
Zgodnie z wyborem uczestników, którzy sami decydują o tematyce spotkań, na najbliższym rozmowa dotyczyć będzie sportu. Tym razem, o swoich osiągnięciach, codziennej motywacji, ale także wyzwaniach opowie polska paraolimpijka i multimedalistka w biegach narciarskich, zdobywczyni Kilimandżaro, a także założycielka Fundacji Avanti - Katarzyna Rogowiec. Odbędzie się też spotkanie z Magdaleną Biegańską, która opowie o cotygodniowych działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością realizowanych w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Spotkanie odbędzie się w Laboratorium Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego Gdynia w Redłowie (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV, wejście od strony SKM Redłowo - miejsce przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością). Aby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać się mailowo: podroze@podrozebezgranic.pl lub telefonicznie: 692 445 188. Spotkania skierowane są do osób z niepełnosprawnością fizyczną z Gdyni.
Projekt spotkań współfinansowany jest ze środków miasta Gdynia. Szczegółowe informacje: www.fundacja.podrozebezgranic.pl

ikona