1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Wiecznie młodzi. Grant dla odważnych

15 tys. zł jako dodatek do emerytury? Takie cuda tylko w Gdyni. Prezydent Wojciech Szczurek uznał, że Nagroda im. Andrzeja Zawady to za mało - od 2017 roku o grant na realizację podróżniczych marzeń będą mogli się ubiegać również najstarsi uczestnicy Kolosów. Dolny limit wieku: 67 lat. Dla tych naprawdę odważnych. I wiecznie młodych.
Olek Doba, Henryk Widera, Michał Jósewicz - kto bywa na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, wie, że nigdy nie brakowało tu podróżników, którzy z zaglądania im w metrykę robią sobie mniej niż niewiele. Bo na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Zamiast spokojnej i przewidywalnej emerytury w kapciach przed telewizorem - nowe wyzwania, przygoda i to niezwykłe uczucie, gdy, budząc się rano, nie ma się pojęcia, gdzie wypadnie nocleg.

 Wzorem towarzyszącej Spotkaniom od 15 lat Nagrody im. Andrzeja Zawady - przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia - prezydent Gdyni postanowił wspierać grantem w wysokości 15 tys. zł również podróżników-seniorów. Od 2017 roku o nagrodę Wiecznie młodzi! i wsparcie finansowe na realizację wyprawy będą się mogli ubiegać kandydaci, którzy przekroczyli 67 rok życia i przedstawią ambitny pomysł na „podróż trzeciego wieku". 

ikona