1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Wielkanocne śniadanie u Franciszkanów

Zgodnie z tradycją, w niedzielę Wielkanocną 27 marca 2016 r. o godzinie 8.00 w dolnym kościele Ojców Franciszkanów, odbędzie się uroczyste Śniadanie, do którego zaproszeni są wszyscy samotni i potrzebujący mieszkańcy Gdyni. Organizatorzy zapewniają, że dzięki temu przedsięwzięciu, w te święta ciepło zostanie przyjętych nawet tysiąc osób.

 

Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjnie: biała kiełbasa, święcone jajka, bigos, pasztet świąteczny, sałatka jarzynowa i ciepły barszcz biały. Na koniec uroczystego śniadania goście otrzymają paczkę świąteczną. Dla rodzin z dziećmi przewidziano dodatkowo pluszowe zabawki.

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gdynia, wspierane przez grono ludzi wielkiego serca. Są to wolontariusze z różnych szkół, głównie z Fundacji Zmian Społecznych "Kreatywni", harcerze z żeńskiego i męskiego hufca ZHR oraz Centrum Aktywności Seniora, Parafialny Zespół Caritasu i ojcowie Franciszkanie.

 

Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć jako wolontariusz do pomocy przy pakowaniu paczek i Śniadaniu Wielkanocnym, może się w tym celu skontaktować z Aleksandrą Mróz-Wykusz tel. 513 385 495.

ikona