1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Zaprojektuj z nami pływalnię olimpijską

50 metrów długości, 25 m szerokości oraz 2,5 m głębokości. Ponadto ruchome dno, pomost i specjalna konstrukcja pozwalająca na szybką zmianę głębokości – to nie jedyne zalety, które będzie posiadać powstający w Gdyni basen olimpijski.                    
O tym co jeszcze powinno znaleźć się  w projekcie mogą wypowiedzieć się również mieszkańcy. Do 10 kwietnia 2016 r. potrwają konsultacje społeczne, które pozwolą stworzyć pływalnię spełniającą oczekiwania wszystkich sportowców amatorów i profesjonalistów.
Oprócz sugestii klubów sportowych, szkółek pływackich zapraszamy do wyrażenia opinii na temat projektu pływalni także mieszkańców, którzy chcą się z nami spotkać bądź przesłać nam swoje propozycje. Opinie należy przesyłać na adres: plywalniaolimpijska@gdyniasport.pl.  Czekamy na wszystkie pomysły i mamy nadzieję, że wspólnie wypracowujemy optymalne rozwiązania – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy obiektu to 70 milionów złotych. Budowa rozpocznie się wraz z otrzymaniem dofinansowania i trwać będzie 3 lata.
Więcej na temat konsultacji i projektu pływalni znajduje się na stronie gdyniasport.pl/aktualnosci/zaprojektuj-plywalnie-olimpijska/

ikona