1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

Żeglarka, tenisista i pływak z nagrodami prezydenta Gdyni

Są młodzi, zdolni i odnoszą ważne sukcesy. Mowa o gdyńskich sportowcach, którzy 365 dni w roku systematycznie pracują nad rozwojem swojego talentu, promując tym samym sportową markę miasta z morza i marzeń, nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Troje z  nich - Hanna Dzik, Maksymilian Raupuk i Mateusz Arndt - otrzymało nagrody finansowe i listy gratulacyjne od prezydenta Gdyni. Wspieranie młodych sportowców jest misją miasta, które dba o rozwój talentów.

Nagrodzeni sportowcy z wiceprezydentem Gdyni Markiem Stępą, fot. gdyniasport.pl

Hanna Dzik - z Gdyni na światowe akweny
Hanna Dzik to młoda, utalentowana i niezwykle zaangażowana zawodniczka klubu YKP Gdynia. W dniach 27 grudnia 2015 - 3 stycznia 2016 r. wywalczyła mistrzostwo podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF w klasie 420, dając tym samym powód do dumy mieszkańcom Gdyni. Uzyskany wynik stawia ją w rzędzie najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia na arenie międzynarodowej.

Maksymilian Raupuk - gdyńska nadzieja tenisa
Maksymilian Raupuk już od najmłodszych lat trenuje i szlifuje swoje umiejętności w tenisie ziemnym. W dniach 18 - 20 grudnia 2015 wywalczył mistrzostwo podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, dając tym samym powód do dumy mieszkańcom miasta z morza i marzeń. Regularnie bierze udział w turniejach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych zdobywając tam wysokie lokaty. Osiągnięcia tego młodego sportowca stawiają go w rzędzie zdolnych polskich tenisistów młodego pokolenia.

Mateusz Arndt - przyszły olimpijczyk

Mateusz Arndt to niezwykle utalentowany młody pływak klubu Delfin Gdynia. W dniach 11 - 13  marca 2016 r. wywalczył mistrzostwo podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat stylem dowolnym na dystansach 400 m i 1500 m oraz srebrny medal na dystansie 200 m, dając tym samym powód do dumy mieszkańcom Gdyni. Uzyskane wyniki są rekordami województwa pomorskiego seniorów, a rezultat na 400 m stylem dowolnym (3:46,23) jest aktualnie najlepszym wynikiem w Europie w kategorii juniorów 17-18 letnich.

fot. gdyniasport.pl

ikona