1233 (1033) 2016-04-15 - 2016-04-21

Barbara Krafftówna w GCF

24 kwietnia 2016 roku Gdyńskie Centrum Filmowe (plac Grunwaldzki 2) będzie gościć pełną ciepła i żywiołową Barbarę Krafftównę, znaną m.in. z roli Honoratki z serialu „Czterej pancerni i pies” oraz błyskotliwych występów w Kabarecie Starszych Panów.

Na spotkaniu z 87-letnią aktorką teatralną i filmową oraz artystką kabaretową nie zabraknie z pewnością wspomnień i anegdot z okresu, kiedy aktorka przyjechała do Gdyni. Przybył z nią wtedy Ivo Gall, legendarny twórca teatru.
Artystce będzie towarzyszył Remigiusz Grzela, autor wydanego w styczniu tego roku zbioru rozmów z artystką pod tytułem „W krainie czarów…”
Spotkanie prowadzone przez Alinę Kietrys poprzedzi projekcja filmu „Nikt nie woła” w reżyserii Kazimierza Kutza. Barbara Krafftówna odegrała w nim rolę Ukrainki Niury. Oparty na powieści Józefa Hena dramat psychologiczny wywołał swego czasu żywą dyskusję, niemniej jest to jeden z ważniejszych obrazów polskiej szkoły filmowej. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 11.00, zaś spotkanie przewidziane jest na godz. 12.30. Cena biletu 10 zł.

ikona