1233 (1033) 2016-04-15 - 2016-04-21

Międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego ISTA Feis Gdynia 2016

Taniec irlandzki przeżywa swój wielki renesans, podbijając serca i nogi ludzi w wielu zakątkach świata, za sprawą swego radosnego charakteru. O tym jak skoczna, melodyjna muzyka z łatwością porywa, będzie można przekonać się podczas Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego ISTA Feis Gdynia 2016. Impreza odbędzie się od 23 do 24 kwietnia 2016 r. w Gdyni.

To jedyne w Polsce międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego. Do Gdyni przyjadą najlepsi tancerze irlandzcy z całej Europy. Imprezę sędziować będą znakomici arbitrzy, z Wysp Brytyjskich a zawodnikom akompaniować będzie popularny muzyk Anthony Davis z Belfastu.

- Po ubiegłorocznym sukcesie, kontynuujemy nową gdyńską tradycję. Zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom, zwłaszcza w sobotę o godz. 14.00 na widowiskową część Premier Championships. Dla wszystkich wstęp wolny - mówi Jakub Furkal, organizator zawodów.

ISTA Feis Gdynia 2016 to jedyne tego typu zawody organizowane w Polsce, wpisane w europejski harmonogram Feisanna, podczas których można zobaczyć najlepszych tancerzy z Polski, Rosji, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji i Norwegii. Zawody ISTA Feis rozgrywane są w zgodzie z zasadami i pod patronatem Komisji Tańca Irlandzkiego w Dublinie (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha - CLRG) oraz europejskiej organizacji tanecznej Registered Teachers Mainland Europe (RTME). W Gdyni odbędą się konkurencje na wszystkich poziomach zaawansowania (Beginner, Primary, Intermediate oraz mistrzowska kategoria Open).

Sędziowie:

Michelle Edwards, ADCRG, Edynburg, Szkocja
Stephen McAteer, Londyn, Anglia

Muzyka: Anthony Davis, Belfast, Irlandia Północna

Program zawodów (Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9):

- sobota 23 kwietnia w godz. 9.30 - 16.00

Pierwszego dnia zawodów o medale i trofea powalczą dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia. O godzinie 14:00 rozpocznie się widowiskowa kategoria Premier Championships - zobaczymy w niej najlepszych tancerzy ze wszystkich kategorii wiekowych.

- niedziela 24 kwietnia w godz. 8.30 - 17.00

Od rana odbywać się będą konkurencje begginer, primary i intermdiate dla kategorii wiekowej powyżej 15 lat.

ikona