Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

W obliczu kryzysu

Podczas Sesji Plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów 7 kwietnia br. Stanisław Szwabski, Radny Miasta Gdyni, Przewodniczący Grupy EA spotkał się z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem podczas oficjalnej wizyty zorganizowanej przez polską delegację EKR. Dyskusja dotyczyła przyszłości Europy, w tym kryzysu ekonomicznego, kryzysu związanego z uchodźcami i nielegalną imigracją, terroryzmem oraz Brexit.

Zdaniem Stanisława Szwabskiego mamy wiele programów i projektów mających na celu rozwój krajów słabo rozwiniętych, wyznaczamy ambitne cele milenijne, lecz to nie skutkuje realizacją tych celów, a w konsekwencji nie hamuje napływu nielegalnych imigrantów do Europy.
Przeznaczając więcej środków i koncentrując się na lepiej adresowanych programach, powinniśmy uzyskać lepsze efekty. Koncentracja powinna również skupiać się na tych krajach, które skutecznie ograniczają korupcję, wprowadzają z determinacją rządy prawa i demokrację.
W odpowiedzi Przewodniczący Donald Tusk wskazał na potrzebę lepszego wydatkowania pomocy milenijnej oraz skupił się na konieczności rozwoju mechanizmów ograniczających dostęp nielegalnych imigrantów do Europy.

ikona