1235 (1035) 2016-04-29 - 2016-05-12

Klikamy i wygrywamy w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”

Pełna mobilizacja internautów i nagroda w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” będzie w Gdyni. Muzeum Emigracji zostało zakwalifikowane do II etapu konkursu organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie internetowe, które potrwa do niedzieli 8 maja.

Do II etapu w plebiscycie zostało zakwalifikowanych 15 wydarzeń, wśród których znalazła się wystawa stała Muzeum Emigracji. Przybliża ona dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
O wyborze najlepszych polskich przedsięwzięć historycznych 2015 roku w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku zdecydują internauci, głosując poprzez stronę www.gdynia.pl/whr. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 24 maja w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich.
Przypomnijmy, że w tym roku do konkursu zostało zgłoszonych blisko 200 projektów z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja i Multimedia.