1235 (1035) 2016-04-29 - 2016-05-12

Trwa konkurs „Mieszkam tu! Mądre pomysły na mądre miasto”

Trwa konkurs „Mieszkam tu! Mądre pomysły na mądre miasto”. Wyłoni on najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane w  Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich. Jednym z finalistów jest Budowa Placu StreetWorkout w Gdyni. Zagłosuj na projekt w plebiscycie internautów!

W konkursie promowane są inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na społeczność lokalną i możliwe do powielenia w innych miastach. Wśród 30 finałowych projektów znalazła się inicjatywa pt. Budowa Placu StreetWorkout w Gdyni autorstwa grupy młodych gdynian.

W zeszłorocznym budżecie obywatelskim ich pomysł poparło niemal 1000 osób. Już za kilka miesięcy na polance na końcu ulicy Kopernika powstanie profesjonalne miejsce do uprawiana sportu wykorzystującego masę ciała (drążki i drabinki do ćwiczeń i akrobacji). Umożliwi to wielu mieszkańcom Gdyni i okolic rozwój fizyczny, a także aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jak mówi lider projektu, Antoni Brzeski: Powstanie miejsce przeznaczone dla każdego, bez wyjątku. Młodzi ludzie znajdą u nas wsparcie w rozpoczęciu swojej przygody ze sportem oraz niezbędną motywację. Będzie to również doskonałe miejsce, gdzie starsi będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pokonać barierę komunikacji międzypokoleniowej.

Kliknij aby obejrzeć prezentację projektu oraz zagłosować
www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/gdynia-budowa-placu-streetworkout,79757.html

Głosowanie zakończy się 10 maja 2016 r. w samo południe. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl.

Konkurs organizowany jest przez Portalsamorzadowy.pl we współpracy z Fundacją Napraw Sobie Miasto. Uczestniczą w nim zarówno mieszkańcy – autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których realizowane są pomysły. Nagrody będą przyznane w dwóch kategoriach „społecznej” i „samorządowej”. Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się od 18 do 20 maja w Katowicach. Tam zostaną wręczone nagrody.