Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Cudawianki 2016 – zapowiedzi

Wiemy już, że Taco Hemingway i Organek wystąpią przed publicznością podczas „Cudawianków 2016”. Znamy też już główną gwiazdę imprezy, która w sobotę 25 czerwca rozgrzeje publikę. Na scenie usytuowanej na plaży Śródmieście równo o północy wystąpi Nneka – nigeryjska piosenkarka będąca legendą hip-hopu.
Nazywana nową Lauryn Hill, wielokrotnie nagradzana Nneka powraca z czwartym albumem „My Fairy Tales”, pełnym rytmów reggae, które doskonale wpisują się w letnią atmosferę gdyńskiego festiwalu. Twórczość Nneki wpisuje się w dotychczasowy charakter „Cudawianków”, który określają takie nurty jak: R&B, hip hop, trip hop, world music, reggae czy rock. Jest to artystka rozpoznawalna i popularna w Polsce, a festiwal, jak wiemy, skierowany jest do bardzo szerokiego grona odbiorców. – tłumaczy producentka wydarzenia Lena Dula.
Przypomnijmy, że Cudawianki 2016 to także intensywne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla wszystkich, w tym Akcja Wianki, czyli wspólne plecenie eko- i etnowianków, wielki Cudapikinik, Strefa DJ-ska oraz Strefa Gastro z najlepszymi food truckami.

ikona