Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Dron Festiwal w PPNT

Festiwal filmów i konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów oraz prelekcje – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, który odbędzie się 14 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).

Głównym punktem programu jest konkurs przeglądu filmów, które zostały zrealizowane za pomocą tych bezzałogowych urządzeń latających. Tym razem obrazy będą konkurować w dwóch kategoriach: Scenes i Fun&Stories. Musimy się więc przygotować na odlotowe seanse. Funkcją festiwalu jest również edukacja i inspiracja, pokazanie w innowacyjny sposób intrygującego świata dronów, a także popularyzacja nowoczesnej techniki, wzrost świadomości wśród pasjonatów wielowirnikowców i integracja środowiska.


Na wydarzeniu pojawią się przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy opowiedzą o prawnych regulacji związanych z użytkowaniem dronów czy o tym jak zdobyć uprawnienia. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opowie o kwestiach związanych z korzystaniem z przestrzeni powietrznej, bo niebo nie jest terenem niczyim i poruszanie się po nim dronem, może stwarzać niebezpieczne sytuacje


Na Dron Festiwalu nie może też zabraknąć widowiskowego wyścigu dronów. Tym razem nie odbędzie się on jednak w podziemiach Parku, a na terenie Aeroklubu Gdańskiego 18 i 19 czerwca. Drony będą pilotowane metodą FPV, czyli w oparciu o obraz z kamery zainstalowanej w modelu.

 

ikona