1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się najbliższy weekend i to o jeden dzień dłuższy.  Można będzie wejść, zobaczyć, a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. Od czwartku 12 maja do niedzieli 15 maja już po raz trzeci odbywać się będą Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Na liście gdyńskich atrakcji są miejsca związane z kulturą, przedsiębiorczością, nauką i dobrą zabawą.

 

Teatr Muzyczny od kulis

Tajemnice kulis i teatralnych zakamarków na pewno zaciekawią miłośników kultury. Będzie to niezwykła podróż po teatralnych pracowniach, w których powstają m.in. kostiumy, buty i rekwizyty. Hitem dnia otwartego będzie  możliwość podejrzenia aktorów podczas pracy. Na widowni będzie można zasiąść podczas próby do spektaklu „Ghost”. 

 

Dzień Otwarty Funduszy Unijnych w Teatrze Muzycznym

pl. Grunwaldzki 1

12 maja w godz. 10.00 – 14.00

wstęp wolny

 

Poznaj historię polskiej emigracji

Zwiedzanie wystawy w Muzeum Emigracji to ponad 2 godziny fascynującej podróży poprzez historię polskiej emigracji. Ekspozycja pozwala poczuć i zrozumieć z czym wiązał się wyjazd, pokazuje jak wyglądała morska podróż pasażerów III klasy od zaokrętowania, przez oceaniczny rejs – zarówno na, jak i pod pokładem, po procedurę imigracyjną na słynnej Wyspie Ellis w USA. Wśród wielu atrakcji goście Muzeum znajdą kilkumetrową, multimedialną instalację globu, poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie – w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.

Dzień Otwarty Funduszy Unijnych w Muzeum Emigracji

ul. Polska 1

12 maja w godz. 10.00 – 18.00

13 maja w godz. 12.00 – 20.00

Bilet wstępu na wystawę stałą będzie w cenie promocyjnej – 6 zł. 

 

Wyjątkowe oprowadzanie po wystawie Centrum Nauki EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT to jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Już od ponad ośmiu lat łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Podczas godzinnego spotkania, goście centrum będą mieli okazję poznać interaktywne stanowiska galerii HYDROŚWIAT, NIEWIDOCZNE SIŁY, AKCJA: CZŁOWIEK oraz DRZEWO ŻYCIA wraz z Edukatorem - przewodnikiem.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, pod nr tel. 58 698 21 37 oraz pod adresem: biuro@experyment.gdynia.pl

 

Dzień Otwarty Funduszy Unijnych Centrum Nauki EXPERYMENT

al. Zwycięstwa 96/98

12 maja w godz. 14.00 – 15.00 i 16.00 – 17.00

13 maja w godz. 12.00 – 13.00, 14.00 – 15.00 i 16.00 – 17.00

 

Inspiracje dla młodych przedsiębiorców

Wśród propozycji PPNT Gdynia znalazły się zarówno wykłady i prelekcje dotyczące przedsiębiorczości, pokazy filmowe, jak i możliwość zwiedzania parkowych przestrzeni. Wszystkie atrakcje, mają służyć przybliżeniu idei funkcjonowania parku oraz tego, w jaki sposób fundusze europejskie są wykorzystywane i wzbogacają powstającą w Polsce infrastrukturę. Przez dwa dni będzie można odwiedzić strefę coworkingu Startup PPNT Gdynia lub niedawno otwarty Park Konstruktorów, który na co dzień stanowi zaplecze wdrożeniowo-produkcyjne dla innowacyjnych firm. Ponadto strefa Startup PPNT Gdynia przygotowała szereg bezpłatnych warsztatów i seminariów dla początkujących przedsiębiorców. Podczas piątkowego maratonu filmowego będzie można obejrzeć filmy poświęcone najciekawszym pomysłom na biznes i związane z nimi historie.

 

Program wydarzenia:

Park Konstruktorów/ul. Czechosłowacka 3

PPNT Gdynia/al. Zwycięstwa 96/98

czwartek, 12 maja:

w godz. 9.00-10.00 - Strefa Otwarta w Parku Konstruktorów

w godz. 10.00 -13.15 - W kierunku skutecznego modelu transferu technologii – co jako naukowiec, przedsiębiorca czy inwestor powinien wiedzieć?

w godz. 10.00-16.00 - Dzień Otwarty w coworkingu Strefy Startup Gdynia

w godz. 13.30 -14.30 - Strategia marki. 4 proste pytania (bez prostych odpowiedzi)

piątek, 13 maja:

w godz. 9.00-13.00 - Indywidualne konsultacje „Własność intelektualna w startupie”

w godz. 10.00-16.00 - Dzień otwarty w coworkingu Strefy Startup Gdynia

w godz.10.00-16.00 - Startupowy Maraton Filmowy

w godz. 15.00-16.00 - Strefa otwarta w Parku Konstruktorów

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej: www.ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/dni-otwarte

 

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości dostępny dla każdego

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości pomaga małym i średnim firmom w rozwoju, zdobywaniu unijnych funduszy, aktywizowaniu młodych ludzi zainteresowanych własnym biznesem. Przestrzeń przy ul. Olimpijskiej 2 na co dzień otwarta jest tylko dla najemców. Dni Otwarte Funduszy Unijnych to okazja by pokazać ją także mieszkańcom. Zwiedzanie będzie się rozpoczynać o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 9.00 do godz. 15.00.

Przy okazji będzie można skorzystać z usług Multimedialnego Centrum Rozwoju – zbadać swoje predyspozycje przedsiębiorcze. Na test trzeba umawiać się telefonicznie: tel. 58 666 61 61.

 

Dzień Otarty Funduszy Unijnych Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

ul. Olimpijska 2

12 i 13 maja w godz. 9.00 – 15.00

 

Zwiedzanie Zajezdni Trolejbusowej i Miejska Gra Trolejbusowa  

Nie ważne czy masz lat 5 czy 105 – sprawimy byś świetnie się bawił. Zabierz rodzinę, przyjaciół, sąsiadów - stwórzcie drużynę od 2 do 5 osób i wybierzcie się w niecodzienną podróż.  Zwiedzicie zajezdnię trolejbusową, zakręcicie wozem wieżowym (tak, tym pomarańczowym pojazdem do naprawy trakcji!), zbudujecie prawdziwie recyclingowy szelkobus.... poznacie historię i przyszłość  gdyńskiej komunikacji miejskiej. Będzie się działo! Wszystkich mieszkańców dzielnicy Leszczynki i sympatyków transportu miejskiego zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej, której tematem przewodnim będą trolejbusy.

Zajezdnia trolejbusowa to wszak jeden z najciekawszych budynków w dzielnicy Leszczynki.   Prawdopodobnie najnowocześniejszy w tej części Europy.

Regulamin gry: MalaAgencjaKulturalna.pl

Zapisy od 8 do 15 maja (e-mail: gra@MalaAgencjaKulturalna.pl, tel.: 606 992 332). W grze może wziąć udział maksymalnie 50 drużyn, decyduje kolejność zgłoszeń.  

Projekt realizowany w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica” dzięki synergii sił Rady Dzielnicy Gdynia Leszczynki; Fundacja Wspierania i Rozwoju Rodziny WiRR; Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej Sp z o.o. w Gdyni; Małej Agencji Kulturalnej.

https://web.facebook.com/events/1011596082267979/

 

Program:

ul. Zakręt do Oksywia 1

15 maja

godz. 10.00-15.00 - zwiedzanie Zajezdni Trolejbusowej

godz. 11.00 – 14.00 - Trolejbusowa Gra Miejska w zajezdni i w jej okolicy pełna atrakcji i nagród dla uczestników. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: gra@malaagencjakulturalna.pl lub 606 992 332. Regulamin gry na stronie: malaagencjakulturalna.pl

godz. 11.00 – 14.00 - prezentacja nowych pojazdów z baterią Li-Ion.

 

Akwarium Gdyńskie – czarodziejski świat podwodny
W Akwarium Gdyńskim, które od 2005 roku posiada status ogrodu zoologicznego, zaprezentowane są cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Ich mieszkańców można spotkać na przestrzeni 3 pięter budynku, rozmieszczonych w 68 akwariach ekspozycyjnych.

 

Dni Otwarte Funduszy Unijnych w Akwarium Gdyńskim

al. Jana Pawła II 1

12 – 15 maja
w godz. 15.00 - 18.30 bilet do Akwarium dla każdego za 12 zł. Przewodnik multimedialny przez cały dzień bezpłatnie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (Dni Otwarte, DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce, która już od 2 lat cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W poprzednich edycjach w całym kraju odbyły się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Szansę na prezentację swoich dokonań mieli nie tylko ci, którzy realizują duże, spektakularne projekty, ale również ci, którzy funkcjonują wyłącznie na rynku lokalnym, a także ci, których drzwi są na co dzień zamknięte dla odwiedzających.

Więcej informacji na www.dniotwarte.eu

ikona