1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Piątek trzynastego w Muzeum Miasta Gdyni

Menno van der Meer jest holenderskim artystą fotografem. Owocem jego podróży do Gdyni jesienią ubiegłego roku jest seria fotografii, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w piątek 13 maja o godz. 18.00 podczas wernisażu otwierającego wystawę „Gdynia en face”.

Gdynia jest dla Menno van der Meera kolejnym przystankiem na artystycznej ścieżce, a jej architektura nowym polem do eksploracji w duchu fascynacji i szacunku dla miejskiej tkanki. Na wystawie przygotowanej przez Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) pokazanych zostanie ponad 40 fotografii wykonanych przez artystę w październiku 2015 r. Sportretował on wówczas wybrane przez siebie gdyńskie obiekty, koncentrując się na detalach fasad, grze faktur i barw. Wyziera z nich również głęboka melancholia i przewrotny humor bez banalnej dosłowności.
Fotografie holenderskiego artysty charakteryzują się także poczuciem humoru, wydobytym z najbardziej nawet monumentalnej budowli. Wystawa potrwa do 19 czerwca. Objęto ją honorowym patronatem Konsulatu Królestwa Niderlandów.

ikona