1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Prawa twórców i projektantów w PPNT Gdynia

21 maja w godz. 10.00-15.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się druga edycja konferencji „W sprawie autorów”, która ma na celu  przedstawienie w praktyczny sposób zagadnień z zakresu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.
 
Zaproszeni goście to przede wszystkim praktycy prawa, którzy w przystępny sposób postarają się przedstawić wiedzę na temat prawa własności intelektualnej.
Podczas tegorocznej edycji poruszone zostaną zagadnienia związane z umowami i ochroną znaków graficznych (w tym niezarejestrowanych). Rozwinięty zostanie również temat praw własności przemysłowej i praw autorskich w zakresie postępowania cywilnego. Nie zabraknie informacji na temat ochrony prac projektantów, przenoszenia praw autorskich i ochrony wizerunku w internecie.
Wydarzenie powstało z inicjatywy studentki V roku prawa UG i IV roku grafiki ASP, Alicji Pałgan, we współpracy z PPNT Gdynia, Centrum Designu Gdynia, Wydziałem Prawa i Administracji UG oraz Wydziałem Grafiki ASP w Gdańsku.
Spotkanie odbędzie się w Centrum Designu Gdynia, PPNT, budynek nr III, sala kinowa, al. Zwycięstwa 96/98.
Wstęp wolny.

ikona