1236 (1036) 2016-05-12 - 2016-05-19

Sukces gdyńskich gimnastyczek

Uczennice SMS GDYNIA zdobyły 22 medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Artystycznej Juniorek i Seniorek w Zabrzu.

Indywidualną Mistrzynią Polski Juniorek została Natalia Wiśniewska. W finałach zdobyła dodatkowo 2 złote medale za układ ze skakanką i maczugami oraz srebrny medal za układ z obręczą. Weronika Berniak zajęła 5. miejsce w wieloboju, a brązowy medal wywalczyła w układzie z obręczą. Kornelia Pacholec uplasowała się na miejscu 7. w wieloboju, jednak w finałach zdobyła 2 srebrne medale za układ ze skakanką i piłką oraz brązowy za układ z maczugami. Victoria Kozłowska w wieloboju zajęła 11. miejsce i awansowała do finału ze skakanką, zajmując ostatecznie miejsce 6.
W kategorii Seniorek i Młodzieżowej podium należało do SMS Gdynia. Mistrzynią Polski została Angela Kosoulieva, Natalia Kozioł zdobyła medal srebrny, a Julia Wiśniewska brązowy. W finałach Angela Kosoulieva zdobyła 3 złote medale i 1 srebrny za układ z piłką. Natalia Kozioł zdobyła złoty, srebrny i brązowy medal. Julia Wiśniewska natomiast zdobyła brązowy medal za układ ze wstążką. Gratulujemy!