1237 (1037) 2016-05-20 - 2016-06-02

Debaty i spotkania

27 maja, godz. 18.00 w sali kinowej Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza na wykład dyrektora Instytutu Naukowego w Ameryce dr Bożeny Leven „Polski Instytut Naukowy w Ameryce”. Jakie polskie skarby skrywa Nowy Jork? Jak walczył o nie Polski Instytut Naukowy w Ameryce? 27 maja na Polskiej 1 opowie o tym jego dyrektor, dr Bożena Leven. Wykład towarzyszy rozpoczęciu współpracy Instytutu z Muzeum Emigracji przy projekcie digitalizacji i udostępniania rękopisów pisarza Andrzeja Bobkowskiego.
Wstęp wolny.
***
22 maja o godz. 18.00 Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na debatę w ramach festiwalu Millennium Docs Against GravityKryzys migracyjny – „Czy w Trójmieście trudno znaleźć dom?”
Co oznacza bycie imigrantem w Trójmieście? Na ten temat będą dyskutować przedstawiciele trójmiejskich samorządów, społeczności imigrantów oraz organizacji działających na rzecz integracji cudzoziemców na spotkaniu organizowanym przez Muzeum Emigracji w Gdyni.
Uczestnicy spotkania przybliżą z różnych perspektyw obecną sytuację obcokrajowców, którzy wybrali Trójmiasto jako miejsce zamieszkania. Zaprezentują także jak wygląda oferta skierowana do imigrantów osiadłych w tym regionie i wspólnie zastanowią się, co mogłoby sprzyjać ich integracji.
Wstęp wolny.