1237 (1037) 2016-05-20 - 2016-06-02

DNV GL otwiera w Gdyni Globalne Centrum Usług

Norweska firma Det Norske Veritas - światowy lider przemysłu morskiego w zakresie klasyfikacji, certyfikacji systemów, doradca techniczny branży paliwowej, a także ekspert w sferze energii odnawialnej, 18 maja otworzył w Gdyni Globalne Centrum Usług Wspólnych. A to oznacza, że znajdzie się w nim miejsce dla 200 nowych pracowników.
DNV GL działa na rynku od 1864 roku, kiedy morskie firmy ubezpieczeniowe działające w Norwegii powołały do życia stowarzyszenie, wprowadzające wspólne zasady i procedury w ocenach ryzyk w ubezpieczaniu indywidualnych jednostek. Celem grupy było zapewnienie wiarygodnej i jednolitej klasyfikacji i opodatkowania statków norweskich. Od tego czasu, firma rozrosła się, działa w 100 krajach i zatrudnia blisko 16 tysięcy pracowników.
Na trójmiejskim rynku pojawiła się w 1972 roku. W międzyczasie utworzono dział IT i dział tworzący oprogramowanie, które z powodzeniem obsługuje międzynarodową organizację.
W Gdyni firma poszukuje osób na wszystkich poziomach, od absolwentów, przez doświadczonych profesjonalistów, na wyższej kadrze menedżerskiej kończąc.