1237 (1037) 2016-05-20 - 2016-06-02

Wiadomości turystyczne

Stowarzyszenie „COOL-awi” organizuje w dniach 6-10 czerwca wyjazd do Karpacza. Młodzi i aktywni uczestnicy wyprawy objętej honorowym patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka to osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózkach. W trakcie zaplanowano warsztaty integracyjne (Magdalena Biegańska) oraz psychologiczne (Joanna Bożek).
Wszystko zaczęło się dzięki projektowi GCS „Gdyńskie Poruszenie”, który zachęcił młodych ludzi do aktywności fizycznej i pracy nad sobą. W przyszłości organizatorzy zaplanowali zdobycie 4 szlaków turystycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Szczegóły na stronie: www.coolawi.pl.
***
Klub Krajoznawców „Bliza” OM PTTK zaprasza 29 maja oraz 5 i 12 czerwca (niedziele) na 4-etapowe przejście czerwonego szlaku „wejherowskiego”.
Informacje szczegółowe na stronie FB: PTTK Klub Krajoznawców Bliza. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie. Tel. kontaktowy: 500 074 281, e-mail: morski.pttk@interia.pl. Udział bezpłatny. Dojazd we własnym zakresie.
***
Gdyński Klub Imprez na Orientację „Z kompasem.pl” zaprasza na X Jubileuszowy Rajd „Z kompasem”, który odbędzie się w dniach 28-29 maja.
Rejestracji można dokonać on line na stronie internetowej www.zkompasem.pl. Bazą Rajdu będzie Orłowo. Do wyboru aż osiem tras pieszych i rowerowych.
Rajd „Z kompasem” to emocje dla każdego. Część tras uczestniczy w pucharach na orientację.