Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Gdyńska pływalnia olimpijska priorytetowa

Budowa pływalni olimpijskiej uzyskała status inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To kluczowa decyzja, która przybliża miasto do otrzymania dofinansowania z Ministerstwa.
Minister Sportu i Turystyki zatwierdził kolejną aktualizację Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wpływ na niezwykle ważną dla realizacji inwestycji decyzję miały między innymi jej regionalny charakter oraz wymiar sportowy.
– To obiekt, który znakomicie wpisze się w charakter naszego miasta. Od lat budujemy, inwestujemy i wspieramy pozytywne inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Pomyślna decyzja utwierdza nas w przekonaniu, iż budowa pływalni olimpijskiej jest inwestycją niezwykle ważną zarówno dla mieszkańców Gdyni, Pomorza, jak i całego środowiska pływackiego w kraju – dodaje.
Kompleks sportowo-rekreacyjny z pierwszą na Pomorzu pływalnią olimpijską będzie uzupełnieniem gdyńskiego Forum Sportu – idei od lat konsekwentnie realizowanej przez władze miasta.
Oprócz pływalni 50-metrowej, którą w miarę potrzeb będzie można podzielić na dwie części, na terenie obiektu znajdzie się również basen rozgrzewkowy oraz strefa rekreacji dla najmłodszych. W planach jest również strefa odnowy biologicznej. Pozostała część budynku zostanie przeznaczona na zaplecze administracyjne, magazynowe oraz szatniowe. Przewidziano także budowę parkingu podziemnego.
Dzięki doskonałej lokalizacji – zaledwie kilkaset metrów od głównej arterii drogowej, przystanku SKM i Kolei Metropolitalnej oraz przystanków komunikacji autobusowej – gdyńska pływalnia będzie łatwo dostępna dla mieszkańców.
Całkowity szacowany koszt inwestycji wyniesie około 70 milionów złotych. Planowany termin oddania do użytku to 2019 rok.