1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Gdyńskie Centrum Filmowe „Budową Roku 2015”

Gdyńskie Centrum Filmowe zostało uznane za „Budowę Roku 2015”. Prestiżową nagrodę przyznał Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
Rozstrzygnięcie XXVI edycji konkursu odbyło się 24 maja w Warszawie. Inwestycja pod nazwą „Budowa Gdyńskiej Szkoły Filmowej z parkingiem podziemnym pod Placem Grunwaldzkim i zagospodarowanie Placu Grunwaldzkiego wraz z budową kolejki torowej z Placu Grunwaldzkiego na Kamienną Górę w Gdyni” zwyciężyła w kategorii projektów do 100 mln złotych.
Gdyńskie Centrum Filmowe położone w sercu miasta, przy Placu Grunwaldzkim u stóp Kamiennej Góry, jest siedzibą trzysalowego Kina Studyjnego, Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Pomorskiej Fundacji Filmowej, współorganizatora Festiwalu Filmowego w Gdyni. W obiekcie mieszczą się również: galeria sztuki, księgarnia i czytelnia scenariuszy filmowych oraz kawiarnia. GCF rozwija dostępną przez cały rok ofertę edukacyjną, skierowaną zarówno do profesjonalistów, jak i entuzjastów sztuki filmowej. Mieszczący się w bezpośrednim sąsiedztwie plac Grunwaldzki jest chętnie odwiedzany przez gdynian i turystów. Odbywają się tu także liczne wydarzenia, jak miejskie Mikołajki, czy imprezy towarzyszące Festiwalowi Filmowemu.
Podczas gali nagrodzone zostały także inne gdyńskie inwestycje: Gdynia Water Front, Baltiq Plaza, Quadrille Conference & SPA, Silver House i Enter.