Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Koniec wystawek

Od tego roku Gdynia postanowiła zrezygnować z tzw. wystawek. Odbiór odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych odbywa się teraz na bieżąco spod bloków i domów jednorodzinnych.
Odpady wielkogabarytowe to m.in. meble i stolarka budowlana. W zabudowie wielorodzinnej usuwane są każdorazowo przy standardowej wywózce śmieci. Należy je umieszczać przy wiatach śmietnikowych. W przypadku zabudowy jednorodzinnej odpady zostaną odebrane po zgłoszeniu poprzez formularz on-line.
Wywóz sprzętu RTV/AGD, odpadów niebezpiecznych i budowlanych oraz opon i popiołu należy zgłosić nawet wtedy, kiedy mieszkamy w bloku. Sprzęt zostanie odebrany maksymalnie w ciągu 7 dni od dokonania zgłoszenia przez formularz on-line. Usługa obejmuje także wyniesienie sprzętów. Należy zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy, zwinąć kable oraz wymontować sprzęty z zabudowy. Oprócz zużytego sprzętu RTV/AGD, do odpadów niebezpiecznych zaliczamy: zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, żarówki energooszczędne, tonery, przeterminowane leki, farby, lakiery, kleje, żywice, środki do konserwacji drewna, rozpuszczalniki, środki czyszczące, środki ochrony roślin i owadobójcze.
Szczegółowe informacje na temat zasad zarządzania odpadami w Gdyni można znaleźć na stronie www.wyrzucam.to.

ikona