Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Laureaci konkursu pt. „Architektura Gdyni”

14 maja w Muzeum Miasta Gdyni odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Form Przestrzennych i Modelarskich, nad którym patronat objął wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz. Tematem przewodnim III edycji była „Architektura Gdyni”.
Głównym  celem projektu  jest  rozwijanie zainteresowań tradycją morską i historią regionu, propagowanie kultury plastycznej i technicznej poprzez zintegrowane i twórcze działania dzieci oraz ich rodzin.
Jury w składzie: dr inż. arch. Robert Hirsch, Beata Szadziul, Marek Twardowski i dr hab. inż. Wojciech Witkowski wyłoniło zwycięzców w kategoriach:
– Modelarstwo: Nadia i Krzysztof Jankowscy (1. miejsce; „Domek Abrahama”), Dominika, Monika, Agnieszka, Michał Afeltowicz (2. miejsce; „Okno na świat”), Aleksandra i Łukasz Maślarz (3. miejsce; „Budynek Polskich Linii Oceanicznych”), Antoni Polański z Rodziną (3. miejsce; „Kościół Najświętszej Maryi Panny”.
Wyróżniono: Izabelę Bankiewicz, Zuzannę Formellę, Paulinę Jasińską, Pawła Kobielę za „Makietę architektoniczną Adlerówki”, Agnieszkę i Piotra Uklejów za „Halę Targową”, Dawida i Michała Struczyńskich za „Sąd Rejonowy w Gdyni”, Gabrielę Sienkiewicz i Łukasza Sulikowskiego za ,,Piąteczkę”, Miłosza Niedbało i Przemysława Glińskiego za „Urząd Marynarki Handlowej”, Cecylię Morawską i Zuzannę Wiklent za „Domek Abrahama” oraz Igora Pierzchałę za „Kościół świętego Michała Archanioła w Gdyni”;
– Formy przestrzenne: Aurelia, Oliwia i Łukasz Czech (1. miejsce; „Stocznia w Gdyni oczami dziecka”), Lila Włoch, Adam Kubica i Paulina Jarosz (2. miejsce; „Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni”).
Wyróżniono: Mateusza Luciano i Patryka Smorągiewicza za „Skrzyżowanie ulicy Władysława IV z aleją Piłsudskiego”, Natalię Łagę za „Gdyńską fontannę na Skwerze Kościuszki” i Alexandra Danielewicza za „Skwer Kościuszki – najbardziej rozpoznawalne budynki”.
Organizatorem konkursu i uroczystości była Szkoła Podstawowa nr 39.
Zwycięzcom gratulujemy.