1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Muzeum Miasta Gdyni otwiera dzielnice

Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Oksywie, Babie Doły, Obłuże, Pogórze – to niektóre z dzielnic, które wezmą udział w projekcie „Otwarte dzielnice” przygotowanym przez Muzeum Miasta Gdyni.
W eksploracji nieznanych dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii i tajemnic pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty i przedstawienia teatralne oraz spacery zorganizowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Na mieszkańców czeka wiele atrakcji połączonych z poznawaniem różnych dzielnic Gdyni. Odkrywanie nieznanych zakamarków miasta rozpocznie się w sobotę 4 czerwca od Grabówka, Leszczynek, Chyloni, Pustek Cisowskich, Cisowskiego-Demptowa. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych takich jak: „Archimemo. Gdyński modernizm 1926-1939”, „Zbuduj sobie miasto”, „Modelowe Miasto” część 1 i 2 oraz warsztatach na świeżym powietrzu („Legendy dzielnicy”, „Zaprojektuj miasto”, „Zadziejmy dzielnicę”) czy przedstawieniach teatralnych („Złoty bankiet”). Specjaliści zaproszą także do wspólnych spacerów po dzielnicach, zaś na zmęczonych czeka strefa relaksu z leżakami i pufami.
Projekt startuje 4 czerwca w następujących dzielnicach: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Cisowa Pustki, Cisowskie-Demptowo.