1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Nagroda Prezydenta dla Vistalu Gdynia

Brązowe medale Superligi oraz Puchar Polski – z tak imponującym dorobkiem kończą sezon piłkarki ręczne Vistalu Gdynia. Duże sukcesy zasługują na wyróżnienie. Prezydent Wojciech Szczurek 18 maja osobiście pogratulował drużynie i przekazał jej nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych.
Droga Vistalu przez sezon 2015/16 była kręta i wyboista. Kontuzje ważnych zawodniczek i pechowe straty punktów nie przeszkodziły jednak gdyniankom w tym, by linię mety przekroczyć z brązowymi medalami na szyjach i Pucharem Polski w rękach.
Drużyna Vistalu po raz kolejny dostarczyła nam mnóstwo pozytywnych emocji. To wspaniały zespół budowany bardzo konsekwentnie. Myślę, że w kolejnych latach również będziemy cieszyć się jego sukcesami – mówi prezydent Wojciech Szczurek, któremu podczas wręczania listów gratulacyjnych towarzyszyli: przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska oraz wiceprezydent Marek Stępa.
O sile Vistalu stanowią młode i ambitne zawodniczki wsparte doświadczeniem wieloletnich reprezentantek Polski: Małgorzaty Gapskiej oraz Patrycji Kulwińskiej. Prezes gdyńskiego klubu zapowiada, że jego zespół stać na jeszcze większe sukcesy w przyszłym sezonie. – Będziemy chcieli, jako pierwsza drużyna w kraju, zdobyć Puchar Polski po raz czwarty z rzędu. Nie ukrywamy, że celujemy również w ligowe złoto – ogłasza Marek Gutteter.
Vistal zakończył ligowy sezon z brązowymi medalami po raz czwarty w historii. Dorobek gdyńskiego klubu jest niezwykle imponujący. Od 2010 roku żółto-niebieskie tylko raz znalazły się poza podium Superligi (2013). Natomiast dzięki absolutnej hegemoni w Pucharze Polski (zwycięstwa w 2014, 2015 i 2016 roku) pokaźne trofeum już na zawsze trafiło do Gdyni.

ikona