Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

PoZdro! dla młodzieży

3800 przebadanych uczniów, 570 w grupie ryzyka chorób cywilizacyjnych. W Gdyni zakończyła się trzecia edycja badań w ramach akcji PoZdro! Ten Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych prowadzony jest wśród gdyńskich gimnazjalistów przez Fundację Medicover.
W tym roku szkolnym swój stan zdrowia sprawdziło blisko 70% uczniów pierwszych klas 25 gdyńskich gimnazjów. 208 spośród nich znalazło się w grupie ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne.
W sumie, w ciągu trzech edycji Programu PoZdro!, przebadano 63% gdyńskich pierwszoklasistów. 15% z nich zostało zakwalifikowanych do dwuletniej, bezpłatnej specjalistycznej opieki.
Polega ona na regularnych, indywidualnych konsultacjach z lekarzem, dietetykiem, trenerem i psychologiem. Do tej pory odbyło się ponad 6 tysięcy takich spotkań.
Od startu Programu PoZdro! w marcu 2014, zrealizowanych zostało 21 warsztatów edukacyjnych na temat zdrowego stylu życia i odżywiania. Zajęcia sportowe dla podopiecznych PoZdro! również cieszą się dużą popularnością – w 9 treningach wzięło udział w sumie ponad 400 osób.
Działania mające na celu podnoszenie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia oraz profilaktyka są jednymi z najważniejszych założeń gdyńskiego samorządu.
Gdynia jest pierwszym miastem na mapie zdrowia PoZdro! Informacje o Programie „PoZdro!”, a także historie uczestników, którzy zmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej: www.po-zdro.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/ProgramPoZdro.
Fundacja Medicover realizuje program PoZdro! ze środków statutowych.

ikona