Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Rewitalizacja miast portowych

6 czerwca w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront odbędzie się seminarium pt.: „Polityka Unii Europejskiej względem rewitalizacji miast portowych”.
Organizatorem seminarium jest grupa polityczna European Alliance w Komitecie Regionów oraz  Miasto Gdynia. Komitet Regionów to organ doradczy Unii Europejskiej złożony z wybranych na szczeblu lokalnym i regionalnym przedstawicieli ze wszystkich 28 państw członkowskich.
Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele: Komisji Europejskiej, Cork, Szetlandów, Kłajpedy, a także Jerzy Buzek.
Seminarium poświęcone będzie rozwojowi miast portowych w Europie. Tereny portowe mają wyjątkowy potencjał i mogą odegrać kluczową rolę w opracowaniu modelu rozwoju łączącego aktywność ekonomiczną, logistyczną i przemysłową z rewitalizacją dziedzictwa kulturowego.