Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Wielkie odliczanie

31 maja na Skwerze Kościuszki uruchomiono zegar odliczający czas do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.
 
–W tym roku dla zawodników, ich rodzin oraz kibiców przygotowaliśmy sporo zmian i atrakcji – mówi Michał Drelich, organizator imprezy.  
–Od dziś będzie on nie tylko motywował zawodników do treningów, ale jest sygnałem dla mieszkańców, że w mieście odbędzie się wydarzenie o światowej randze. – podkreślił wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, który po raz trzeci wystartuje w gdyńskich zawodach.    
Mieszczące się obok fontanny na Skwerze Kościuszki urządzenie odlicza czas do piątku, 5 sierpnia. Tego dnia odbędą się pierwsze w Polsce zawody dla dzieci ITAKA IRONKIDS. Młodzi adepci triathlonu będą pływać, biegać i walczyć o atrakcyjne vouchery na wakacje.
W sobotę, 6 sierpnia będzie można kibicować „sprinterom”, a wieczorem wybrać się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektaklu „Triathlon Story, czyli chłopaki z żelaza” (reż. Piotr Nowak). To komedia w doborowej obsadzie: Bartłomiej Topa, Waldemar Błaszczyk, Leszek Lichota. Punktem kulminacyjnym będzie wyścig główny w niedzielę 7 sierpnia.
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Na stronie wydarzenia trwają zapisy. Limit uczestników na sprint oraz sztafety (750 m – pływanie, 20 km – rower, 5 km – bieg) został wyczerpany. Wciąż można zapisać się na wyścig główny oraz zawody dla najmłodszych ITAKA IRONKIDS.
Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz www.facebook.com/polandtriathlon/.

ikona