1239 (1039) 2016-06-10 - 2016-06-16

20. Wielki Przejazd Rowerowy

Rowerzyści, rolkarze, deskarze, longboardowcy, osoby na wózkach inwalidzkich – nadchodzi 20 Wielki Przejazd Rowerowy! Tegoroczna trasa obejmie 10 miast Metropolii Gdańskiej. Gdyńska zbiórka w południe, 12 czerwca 2016 r., na Skwerze Kościuszki.

W myśl idei „koła, kółka – jedna spółka!" do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy poruszają się na kołach bez użycia silników. Przejazd będzie miał w tym roku aż trzy peletony – oprócz peletonu południowego, jadącego z Tczewa przez Pszczółki, Pruszcz i Gdańsk oraz peletonu północnego, rozpoczynającego się w Wejherowie i jadącego przez Redę, Rumię i Gdynię, w tym roku po raz pierwszy dołączy peleton zachodni. A wraz z nim rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek.

Gdyński odcinek rajdu, do którego dobije peleton północy, ruszy ze Skweru Kościuszki. Zbiórka zaplanowana jest na godz. 12.00. Wszyscy uczestnicy o godz. 12.40 wystartują w stronę Gdańska na wielki finał.
Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie trzech peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Komplet uczestników przejedzie wspólnie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast Metropolii Gdańskiej: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

Do trzech peletonów WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Jubileuszowy przejazd będzie okazją do świętowania bardzo dobrego roku dla rozwoju ruchu rowerowego na Pomorzu.

Jest on częścią ogólnopolskich obchodów Święta Cyklicznego – najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej, obchodzonego w dniach 5-12 czerwca w wielu miastach Polski.

W trakcie przejazdu wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność.