1239 (1039) 2016-06-10 - 2016-06-16

Błękitna Flaga dla Mariny i Plaży Śródmieście

Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze,  Błękitna Flaga na sezon  2016 została przyznana dla kąpieliska Gdynia Śródmieście oraz Mariny Gdynia.
Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.
W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.
W tym roku Błękitne Flagi zostały przyznane dla ponad 4271 plaż oraz marin z 49 krajów. W Polsce Błękitna Flaga została przyznana dla 31 kąpielisk oraz 6 marin.
Kąpielisko Gdynia Śródmieście po raz pierwszy zostało wyróżnione ekocertyfikatem Błękitna Flaga w 2013 r. Plaża systematycznie spełnia kryteria ekostandardu.
Plaża o długości 200 m jest strzeżona w sezonie. Latem odbywają się tu rozgrywki piłki plażowej i wiele innych imprez.
Kąpielisko jest położone blisko centrum miasta, posiada natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnię leżaków, małą gastronomię w pobliżu i plac zabaw dla dzieci. Plaża jest doskonale skomunikowana, można do niej dojechać autobusem i trolejbusem, a z przystanku SKM idzie się 10-15 minut.
Gdyńska marina od 2005 roku uczestniczy w programie Błękitna Flaga.  Ze względu na spełniane standardy obiekt cieszy się dużą popularnością wśród polskich i zagranicznych żeglarzy.
Jest zapleczem do rozgrywania wielu imprez żeglarskich, takich jak: Targi Wiatr i Woda, Gdynia Saling Days, zloty największych żaglowców na świecie oraz wiele innych. Jej niewątpliwym atutem jest położenie w sercu miasta. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w przystani żeglarskiej panuje ruch.
To jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni.

ikona