1239 (1039) 2016-06-10 - 2016-06-16

Kręcili kilometry dla Gdyni w European Cycling Challenge 2016

Zakończył się European Cycling Challenge 2016. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 52 miasta z całej Europy. Mimo rosnącej konkurencji Gdyni udało się obronić zeszłoroczną 11. pozycję. W podziękowaniu za udział w wydarzeniu i „kręcenie kilometrów” dla Gdyni miasto nagrodziło uczestników.
European Cycling Challenge 2016 to piąta edycja konkursu. W tym roku w rywalizacji uczestniczyło 45 tys. rowerzystów z całej Europy i łącznie przejechano niemal 4 mln kilometrów. Gdyńska drużyna składała się z ponad 2 300 rowerzystów, z których 800 było bardzo aktywnych, pokonując łącznie ponad 8 tys. km. Spośród nich wylosowano 5 osób, które otrzymały nagrody finansowe w wysokości tysiąca złotych oraz zestawy akcesoriów rowerowych.
Szczęśliwymi wygranymi zostali:
– Aleksandra Knitter,
– Damian Dłużak,
– Anna Lorek,
– Katarzyna Żuk,
– Jagoda Kutowińska.

Ponadto pięciu rowerzystów z największą liczbą przejechanych kilometrów, wśród których wyróżnił się Robert Żygenda (2054,42 km), otrzymało powiększony zestaw akcesoriów rowerowych.
European Cycling Challenge to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa, o czym w trakcie ceremonii wręczenia nagród przypomniał Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej.
Przypomnijmy, że w tym roku Gdyni w European Cycling Challenge udało się pokonać aż 41 miast – w tym m.in. Dublin, Pragę czy Budapeszt. Wszystko dzięki determinacji gdyńskiej drużyny, która chciała kręcić kilometry dla Gdyni.

ikona