1239 (1039) 2016-06-10 - 2016-06-16

Z Pogórza Lato Rusza

Już po raz czwarty, z inicjatywy Rady Dzielnicy Gdynia Pogórze, Gminy Kosakowo i Galerii Szperk, 12 czerwca na granicy Gdyni i Kosakowa odbędzie się  festyn rodzinny „Z Pogórza Lato Rusza!”.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 na placu przy Galerii Szperk i potrwa aż do godz. 23.00. W ciągu dnia na scenie swoje umiejętności zaprezentują podopieczni pobliskich szkół oraz lokalne zespoły. Na gości czekać będzie m.in. kiermasz książki historycznej i regionalnej, spotkanie z Gdyńskim Klubem Eksploracji Podziemnej, strefa Seniora z klubem brydżowym i strefą gier planszowych, czytelnia pod chmurką wraz z zabawami edukacyjnymi dla najmłodszych, strefa zdrowia oraz strefa dmuchańców dla najmłodszych. W strefie warsztatów będzie można wykonać gadżety kibica, akcesoria plażowe, narysować swój własny komiks, a także poznać technikę ozdabiania decoupage i filcowania.
W godzinach 14.00-20.00 na terenie wydarzenia odbędzie się kwesta na rzecz podopiecznych z Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.
O godz. 20.00 rozpocznie się muzyczna, wieczorna część wydarzenia. Jako pierwszy zagra zespół Plain Pattern, a zaraz po nim publiczność rozgrzeje trójmiejski zespół Gentleman! O godz. 21.30 wystąpi główna gwiazda wieczoru, Grzegorz Hyży.
Miejsce wydarzenia: Parking przy Galerii Szperk, ul. Płk. Dąbka 338, Kosakowo k. Gdyni. Wstęp wolny.

ikona