1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Kino Letnie znów zawita do Orłowa

Kino Letnie znów zawita do OrłowaMiasto Gdynia i Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa już po raz szósty zapraszają na pokazy filmowe Kina Letniego w Orłowie, czyli cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 28 czerwca do 16 sierpnia 2016 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe.

Zobaczyć będzie można m.in. film „Stare grzechy mają długie cienie” w reż. Alberto Rodrígueza, który zdominował ubiegłoroczne nagrody hiszpańskiego przemysłu filmowego Goya. Film jest majstersztykiem kina kryminalnego, opowiadającym o skomplikowanym śledztwie dwóch detektywów.

W klimacie kryminału utrzymany jest również argentyńsko – hiszpański „El Clan” w reż. Pablo Trapero, przedstawiający historię rodzinnego klanu dokonującego porwań i morderstw. Również w tym filmie przeplatają się wątki kryminalne i polityczne, a historia rodzinna ukazana jest na tle zmian ustrojowych Argentyny na początku lat 80.

„El Clan” uznano najlepszym hiszpańskojęzycznym filmem roku.

W programie znalazła się również „Moja miłość” w reż. Maïwenn Le Besco prezentowana w ubiegłorocznym konkursie głównym Festiwalu w Cannes – pełen humoru współczesny romans z Vincentem Casselem i Emmanuelle Bercot, nagrodzoną Złotą Palmą dla najlepszej aktorki.

„Imigranci” w reż. Jacques Audiarda, poruszający bardzo bieżący temat imigrantów i ich asymilacji, zdobywca Złotej Palmy w Cannes w 2015 roku.

„Victoria” w reż. Sebastiana Schippera okazała się rewelacją ubiegłorocznego Festiwalu Berlinale, zdobywając Srebrnego Niedźwiedzia za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w kategorii zdjęcia. Film opowiadający historię młodej dziewczyny we współczesnym Berlinie nakręcony został bez cięć montażowych, a cały film składa się z jednego długiego ujęcia.

Jak co roku wakacyjne pokazy są okazją do radości obcowania ze światowym kinem w malowniczej scenerii orłowskiej plaży.

Wszystkie pokazy odbędą się na Scenie Dużej na plaży w Orłowie. W przypadku złej pogody będą przenoszone na zadaszoną Małą Scenę. Przed wybranymi projekcjami zostanie wyświetlony 15-20-minutowy blok filmów i animacji krótkometrażowych z polskich i europejskich festiwali filmów krótkometrażowych.
Sprzedaż biletów na seanse filmowe bezpośrednio przed projekcjami.
Bilety 10 zł.

Więcej informacji oraz program projekcji filmów na www.kinoletnie.info.

ikona