1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Mistrza Europy w Rugby 7 poznamy w Gdyni

16 i 17 lipca Gdynia będzie gospodarzem zawodów wchodzących w skład cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series, czyli Mistrzostw Europy w olimpijskiej, 7-osobowej odmianie rugby. W Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono szczegóły wydarzenia.
W konferencji wzięli udział m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz prezes Polskiego Związku Rugby Serge Bosca. Zjawili się byli i obecni reprezentanci Polski, osoby związane ze środowiskiem rugby oraz przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Sportu, z Markiem Łucykiem na czele.
Wysoko oceniane obiekty Gdyńskiego Forum Sportu (...) to z jednej strony wyjątkowy potencjał infrastrukturalny, ale też zespół osób, które od lat przygotowują imprezy na najwyższym poziomie. To gwarantuje, że i Euro Rugby 2016 będzie niepowtarzalne. Ale nie byłoby tej imprezy, gdyby nie sukcesy gdyńskich zawodników. Dzięki emocjom, jakie zawsze towarzyszyły rozgrywkom w Gdyni, dziś możemy być także spokojni o frekwencję publiczności, która bardzo dobrze zna się na tym sporcie – powiedział podczas konferencji Wojciech Szczurek. – Rugby stwarza przyjacielskie relacje i buduje silne więzi oraz partnerstwo. Każdy kibicuje swoim zespołom, ale w znakomitej atmosferze szacunku, którą także tu, w naszym mieście, chcemy pokazać w lipcu – dodał prezydent Gdyni.
Turniej rozegrany na obiektach GCS to finały cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series. W dniach 4-5 czerwca gospodarzem turnieju była Moskwa, natomiast 9 i 10 lipca rugbiści rywalizować będą                                              w Exeter. Do Trójmiasta przyjedzie 12 najlepszych europejskich ekip, z Francją i Wielką Brytanią na czele.
Szczegółowe informacje dostępne są na FB: www.facebook.com/EuroRugby2016/.

ikona