1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Nowe autobusy dla gdyńskich uczniów

Od 1 września 2016 roku na ulice Gdyni powrócą autobusy linii 134, które kursować będą z Obłuża do pętli w Orłowie. Zwiększy się także częstotliwość odjazdów trolejbusów nr 31. Udogodnienia te związane są ze zmianą miejskiej sieci szkół i potrzebą zapewnienia uczniom bezpośrednich dojazdów komunikacją miejską.

Wprowadzenie nowych autobusów i trolejbusów ogłosił na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia, Bartosz Bartoszewicz. Jak podkreślał, kwestia dostosowania komunikacji miejskiej do nowego układu szkół była priorytetem od samego początku rozmów nt. zmian w siatce gdyńskich placówek edukacyjnych.
W miniony piątek prezydent Wojciech Szczurek podjął decyzję o uruchomieniu nowej linii autobusowej. Nowa linia 134 ma połączyć dzielnice północne bezpośrednio z Orłowem, z pętlą przy Klifie. Skorzystają z niej między innymi uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. Z drugiej strony wiele uczniów z dzielnic północnych – Oksywia, Obłuża – będzie jeździć do Orłowa – nowej siedziby IX LO.
W nowym roku szkolnym zwiększy się częstotliwość odjazdów trolejbusów nr 31, łączących Karwiny i Dąbrowę z Orłowem, aby mieszkańcom dzielnic południowo-zachodnich umożliwić bezpośrednie dojazdy do Orłowa. Rozszerzony rozkład odjazdów trolejbusów będzie funkcjonował w godzinach porannych i popołudniowych.

ikona