1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Zew Gdyni. Daj się zaprosić na Festiwal!

Trwa świętowanie 90. urodzin Gdyni. Najbliższe jubileuszowe wydarzenie upłynie pod znakiem klasyka gatunku. Zrekonstruowany cyfrowo niemy film „Zew Gdyni” Henryka Szaro z 1927 roku zobaczymy w sobotę 18 czerwca w 90 kinach studyjnych na terenie Polski.
Fabuła filmu opiera się na miłości, radości i pracy, ale przede wszystkim pokazuje Gdynię, a także Gdańsk i Puck. Znajdziemy w nim wszystkie kluczowe momenty dla młodego, rozwijającego się miasta – mówi dyrektor gdyńskiego magistratu, Jerzy Zając. Atrakcyjności filmowi dodaje muzyka Krzesimira Dębskiego.
Impreza rozpocznie się o godz. 17.00, równocześnie we wszystkich sieciach kin studyjnych i lokalnych, sieciach Kin za Rogiem oraz Pracowni Filmoteki Szkolnej. Każde kino otrzymało plakaty i rozpoczęły rywalizację na najlepiej przeprowadzoną promocję. (...) Zwycięskie kino dostanie podwójne zaproszenie na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni – tłumaczy Grażyna Pilarczyk, naczelnik wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji gdyńskiego magistratu.
Po filmie, ok. godz. 19.15 odbędzie się – transmitowana na żywo z Gdyńskiego Centrum Filmowego – transmisja losowania nagród dla widzów. Nagroda obejmuje dojazd, nocleg w stolicy polskiego kina, wyżywienie oraz akredytację na wszystkie wydarzenia 41. FFG. Laureaci konkursu będą głównymi bohaterami filmu z ich wizyty.
Zrekonstruowany film Zew Morza można też obejrzeć  w serwisie: ninateka.pl.

ikona