1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Znamy wszystkich artystów festiwalu Globaltica

XII edycja Festiwalu Kultur Świata Globaltica odbędzie się w dniach 20-23 lipca na Kolibkach. Do tej pory na festiwalowych scenach wystąpiło 114 artystów i zespołów z 68 krajów.
Na Globaltice zawsze możemy spodziewać się nieoczywistych połączeń muzyki tradycyjnej z nowoczesnymi brzmieniami. Także w tym roku Piotr Pucyło, dyrektor artystyczny festiwalu, zaprosił artystów, którzy zaprezentują muzykę korzeni w niecodziennej odsłonie.
Na festiwalu wystąpią: Egyptian Project – zespół łączący dźwięki delty Nilu z ambientem, trip-hopem i muzyką klasyczną oraz pochodzący z Madagaskaru gitarzysta Damily z zespołem, Fanfare Ciocărlia, rumuńska legenda sceny etno, Diabel Cissokho, który zaprezentuje tradycje muzyczne Senegalu, Garmarna, legendarna szwedzka grupa, Kolumbijczycy z Rancho Aparte, duet Çiğdem Aslan & Tahir Palali, który zabierze nas w głąb alewickich tradycji tureckiej Anatolii, cypryjski zespół Monsieur Doumani i Ngawang Lodup, który pojawi się z pieśniami tybetańskich nomadów. Rodzime dźwięki zapewni Kapela Maliszów.
W PPNT obejrzymy filmy tematycznie powiązane z festiwalem. W tym roku Globaltica dociera w nowe miejsca – Fundacja Mucha i Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni przygotowały teatralne półkolonie na Leszczynkach w ramach „Lata w Teatrze”. Ich efekt finalny zaprezentowany zostanie podczas festiwalu. Projekt dofinansowano ze środków Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego.
Więcej informacji na: www.globaltica.pl.

ikona